Wavelengths Leisure Centre - timetable

‹ All location timetables

Wavelengths Leisure Centre timetable, including times for Group Cycle- Topaz, Group Cycle- Saheed, Junior Gym MON 16:00, Running Club- Jonathan, Stretch- Topaz, and more.

Fri
19
Jul
8:15
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00
Fri
19
Jul
9:00
Yoga- Elena
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Fri
19
Jul
9:00
Ballet- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Fri
19
Jul
10:00
Zumba- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Fri
19
Jul
11:00
Stretch- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Fri
19
Jul
12:00
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
12:00-12:45
Fri
19
Jul
16:00
Junior Gym MON 16:00
Wavelengths Leisure Centre
16:00-17:00
Fri
19
Jul
18:00
Boxfit- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
18:00-19:00
Fri
19
Jul
18:30
Group Cycle- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
18:30-19:15
Fri
19
Jul
19:00
Bootcamp- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
19:00-20:00
Sat
20
Jul
9:00
Circuit Class- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Sat
20
Jul
10:00
Group Cycle- Saheed
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Sat
20
Jul
10:00
Boxercise- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Sat
20
Jul
10:00
Running Club- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Sat
20
Jul
11:00
Group Cycle- Saheed
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Mon
22
Jul
8:15
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00
Mon
22
Jul
9:00
Ballet- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Mon
22
Jul
10:00
Zumba- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Mon
22
Jul
11:00
Stretch- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Mon
22
Jul
12:00
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
12:00-12:45
Mon
22
Jul
16:00
Junior Gym MON 16:00
Wavelengths Leisure Centre
16:00-17:00
Mon
22
Jul
18:00
Step Aerobics- Farida
Wavelengths Leisure Centre
18:00-18:45
Mon
22
Jul
18:00
Running Club- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
18:00-19:00
Mon
22
Jul
18:45
Bodypump- Farida
Wavelengths Leisure Centre
18:45-19:45
Mon
22
Jul
18:50
Pilates-Alicia
Wavelengths Leisure Centre
18:50-20:00
Mon
22
Jul
19:45
Bodybalance- Farida
Wavelengths Leisure Centre
19:45-20:45
Mon
22
Jul
20:00
Yoga- Janine
Wavelengths Leisure Centre
20:00-21:00
Tue
23
Jul
8:15
Group Cycle- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00
Tue
23
Jul
9:00
Zumba Gold- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Tue
23
Jul
10:00
Aqua Aerobics - Angella
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Tue
23
Jul
10:00
Bodypump- Farida
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Tue
23
Jul
10:00
Zumba- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Tue
23
Jul
11:00
Body Balance- Farida
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Tue
23
Jul
11:15
Group Cycle- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
11:15-12:00
Tue
23
Jul
12:15
Legs,bums&tums-Patricia
Wavelengths Leisure Centre
12:15-13:15
Tue
23
Jul
13:15
Swissballworkout-Patricia
Wavelengths Leisure Centre
13:15-14:15
Tue
23
Jul
14:15
Aqua- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
14:15-15:15
Tue
23
Jul
16:00
Junior Gym MON 16:00
Wavelengths Leisure Centre
16:00-17:00
Tue
23
Jul
18:30
Fat Burner- Ella
Wavelengths Leisure Centre
18:30-19:30
Tue
23
Jul
19:30
Core Workout- Ella
Wavelengths Leisure Centre
19:30-20:00
Wed
24
Jul
8:15
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00
Wed
24
Jul
9:00
Ballet- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Wed
24
Jul
10:00
Zumba- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Wed
24
Jul
11:00
Stretch- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Wed
24
Jul
12:00
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
12:00-12:45
Wed
24
Jul
12:30
Aqua Aerobics - Angella
Wavelengths Leisure Centre
12:30-13:30
Wed
24
Jul
17:30
Skipping Class- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
17:30-18:30
Wed
24
Jul
17:30
Gp Referral Gym Wed 530pm
Wavelengths Leisure Centre
17:30-18:30
Wed
24
Jul
18:00
Group Cycle- Saheed
Wavelengths Leisure Centre
18:00-18:45
Wed
24
Jul
18:45
Boot Camp- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
18:45-19:45
Wed
24
Jul
19:30
Pilates- Val
Wavelengths Leisure Centre
19:30-20:30
Thu
25
Jul
10:00
Body Pump- Farida
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Thu
25
Jul
11:00
Group Cycle- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
11:00-11:45
Thu
25
Jul
11:00
Body Balance- Farida
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Thu
25
Jul
18:00
Boxfit- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
18:00-19:00
Thu
25
Jul
18:00
Running Club- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
18:00-19:00
Thu
25
Jul
18:30
Yoga-Maxine
Wavelengths Leisure Centre
18:30-19:30
Thu
25
Jul
19:00
Group Cycle- Saheed
Wavelengths Leisure Centre
19:00-20:00
Fri
26
Jul
8:15
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00
Fri
26
Jul
9:00
Yoga- Elena
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Fri
26
Jul
9:00
Ballet- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Fri
26
Jul
10:00
Zumba- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Fri
26
Jul
11:00
Stretch- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Fri
26
Jul
12:00
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
12:00-12:45
Fri
26
Jul
16:00
Junior Gym MON 16:00
Wavelengths Leisure Centre
16:00-17:00
Fri
26
Jul
18:00
Boxfit- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
18:00-19:00
Fri
26
Jul
18:30
Group Cycle- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
18:30-19:15
Fri
26
Jul
19:00
Bootcamp- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
19:00-20:00
Sat
27
Jul
9:00
Circuit Class- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Sat
27
Jul
10:00
Group Cycle- Saheed
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Sat
27
Jul
10:00
Boxercise- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Sat
27
Jul
10:00
Running Club- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Sat
27
Jul
11:00
Group Cycle- Saheed
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Mon
29
Jul
8:15
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00
Mon
29
Jul
9:00
Pre-School 1
Wavelengths Leisure Centre
9:00-9:30
Mon
29
Jul
9:00
Ballet- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Mon
29
Jul
9:30
Pre-School 2
Wavelengths Leisure Centre
9:30-10:00
Mon
29
Jul
10:00
Stage 1
Wavelengths Leisure Centre
10:00-10:30
Mon
29
Jul
10:00
Zumba- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Mon
29
Jul
10:30
Stage 2
Wavelengths Leisure Centre
10:30-11:00
Mon
29
Jul
11:00
Stage 3
Wavelengths Leisure Centre
11:00-11:30
Mon
29
Jul
11:00
Stretch- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Mon
29
Jul
11:30
Stage 4
Wavelengths Leisure Centre
11:30-12:00
Mon
29
Jul
12:00
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
12:00-12:45
Mon
29
Jul
16:00
Junior Gym MON 16:00
Wavelengths Leisure Centre
16:00-17:00
Mon
29
Jul
18:00
Step Aerobics- Farida
Wavelengths Leisure Centre
18:00-18:45
Mon
29
Jul
18:00
Running Club- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
18:00-19:00
Mon
29
Jul
18:45
Bodypump- Farida
Wavelengths Leisure Centre
18:45-19:45
Mon
29
Jul
18:50
Pilates-Alicia
Wavelengths Leisure Centre
18:50-20:00
Mon
29
Jul
19:45
Bodybalance- Farida
Wavelengths Leisure Centre
19:45-20:45
Mon
29
Jul
20:00
Yoga- Janine
Wavelengths Leisure Centre
20:00-21:00
Tue
30
Jul
8:15
Group Cycle- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00
Tue
30
Jul
9:00
Pre-School 1
Wavelengths Leisure Centre
9:00-9:30
Tue
30
Jul
9:00
Zumba Gold- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Tue
30
Jul
9:30
Pre-School 2
Wavelengths Leisure Centre
9:30-10:00
Tue
30
Jul
10:00
Stage 1
Wavelengths Leisure Centre
10:00-10:30
Tue
30
Jul
10:00
Aqua Aerobics - Angella
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Tue
30
Jul
10:00
Bodypump- Farida
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Tue
30
Jul
10:00
Zumba- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Tue
30
Jul
10:30
Stage 2
Wavelengths Leisure Centre
10:30-11:00
Tue
30
Jul
11:00
Stage 3
Wavelengths Leisure Centre
11:00-11:30
Tue
30
Jul
11:00
Body Balance- Farida
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Tue
30
Jul
11:15
Group Cycle- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
11:15-12:00
Tue
30
Jul
11:30
Stage 4
Wavelengths Leisure Centre
11:30-12:00
Tue
30
Jul
12:15
Legs,bums&tums-Patricia
Wavelengths Leisure Centre
12:15-13:15
Tue
30
Jul
13:15
Swissballworkout-Patricia
Wavelengths Leisure Centre
13:15-14:15
Tue
30
Jul
14:15
Aqua- Patricia
Wavelengths Leisure Centre
14:15-15:15
Tue
30
Jul
16:00
Junior Gym MON 16:00
Wavelengths Leisure Centre
16:00-17:00
Tue
30
Jul
18:30
Fat Burner- Ella
Wavelengths Leisure Centre
18:30-19:30
Tue
30
Jul
19:15
Group Cycle- Val
Wavelengths Leisure Centre
19:15-20:00
Tue
30
Jul
19:30
Core Workout- Ella
Wavelengths Leisure Centre
19:30-20:00
Wed
31
Jul
8:15
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00
Wed
31
Jul
9:00
Pre-School 1
Wavelengths Leisure Centre
9:00-9:30
Wed
31
Jul
9:00
Ballet- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
9:00-10:00
Wed
31
Jul
9:30
Pre-School 2
Wavelengths Leisure Centre
9:30-10:00
Wed
31
Jul
10:00
Stage 1
Wavelengths Leisure Centre
10:00-10:30
Wed
31
Jul
10:00
Zumba- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Wed
31
Jul
10:30
Stage 2
Wavelengths Leisure Centre
10:30-11:00
Wed
31
Jul
11:00
Stage 3
Wavelengths Leisure Centre
11:00-11:30
Wed
31
Jul
11:00
Stretch- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Wed
31
Jul
11:30
Stage 4
Wavelengths Leisure Centre
11:30-12:00
Wed
31
Jul
12:00
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
12:00-12:45
Wed
31
Jul
12:30
Aqua Aerobics - Angella
Wavelengths Leisure Centre
12:30-13:30
Wed
31
Jul
17:30
Skipping Class- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
17:30-18:30
Wed
31
Jul
17:30
Gp Referral Gym Wed 530pm
Wavelengths Leisure Centre
17:30-18:30
Wed
31
Jul
18:00
Group Cycle- Saheed
Wavelengths Leisure Centre
18:00-18:45
Wed
31
Jul
18:45
Boot Camp- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
18:45-19:45
Wed
31
Jul
19:30
Pilates- Val
Wavelengths Leisure Centre
19:30-20:30
Thu
1
Aug
9:00
Pre-School 1
Wavelengths Leisure Centre
9:00-9:30
Thu
1
Aug
9:30
Pre-School 2
Wavelengths Leisure Centre
9:30-10:00
Thu
1
Aug
10:00
Stage 1
Wavelengths Leisure Centre
10:00-10:30
Thu
1
Aug
10:00
Body Pump- Farida
Wavelengths Leisure Centre
10:00-11:00
Thu
1
Aug
10:30
Stage 2
Wavelengths Leisure Centre
10:30-11:00
Thu
1
Aug
11:00
Stage 3
Wavelengths Leisure Centre
11:00-11:30
Thu
1
Aug
11:00
Group Cycle- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
11:00-11:45
Thu
1
Aug
11:00
Body Balance- Farida
Wavelengths Leisure Centre
11:00-12:00
Thu
1
Aug
11:30
Stage 4
Wavelengths Leisure Centre
11:30-12:00
Thu
1
Aug
18:00
Boxfit- Denzil
Wavelengths Leisure Centre
18:00-19:00
Thu
1
Aug
18:00
Running Club- Jonathan
Wavelengths Leisure Centre
18:00-19:00
Thu
1
Aug
18:30
Yoga-Maxine
Wavelengths Leisure Centre
18:30-19:30
Thu
1
Aug
19:00
Group Cycle- Saheed
Wavelengths Leisure Centre
19:00-20:00
Fri
2
Aug
8:15
Group Cycle- Topaz
Wavelengths Leisure Centre
8:15-9:00

Activity timetables